NEWS » ZNAMY NOWYCH MISTRZÓW POLSKI W ZJEŹDZIE NA ROWERACH!

Najlepsi zawodnicy kraju walczący o mistrzowski tytuł, niezapomniane sportowe emocje i dwa dni przepełnione masą atrakcji dodatkowych – tak wyglądał miniony weekend w Bike Parku Kasina. To właśnie tu rozegrane zostały najważniejsze zawody zjazdowe w kraju – Mistrzostwa Polski 2018. Impreza po raz kolejny ściągnęła na bramkę startową kilkuset zawodników, wspieranych i zagrzewanych do walki przez ogromne ilości fanów i kibiców rowerowych zmagań.

Rowerowy weekend rozpoczęły sobotnie treningi najlepszych polskich kolarzy zjazdowych oraz seria atrakcji dodatkowych skierowanych zarówno do uczestników imprezy jak i licznie zgromadzonych kibiców. Jako pierwsza ruszyła rowerowa wycieczka Enduro, która zwiedziła wspólnie z przewodniczką, Majką Micherdą, okolice góry Śnieżnica.

Równocześnie z wycieczką wystartowały treningi KIDS RACE – zawodów dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Po zapoznaniu z trasą i odnalezieniu najlepszych dla siebie linii, najmłodsi uczestnicy stanęli na starcie trasy o długości blisko 1 300 m. W wyścigu DH dla dzieciaków wzięło udział aż pięćdziesięciu zawodników! W kategorii TEENS zwyciężył Jan Szydełko, w kategorii KIDS najszybszym okazał się Mikołaj Śliwka, zaś w kategorii KIDS JUNIOR triumfował Jakub Tabiasz.

 

Jako następny rozegrany został MONSTER Best Whip Contest, będący jedną z obowiązkowych pozycji każdej imprezy cyklu Diverse Downhill Contest. Zawody w skokach na rowerach, polegające na zaprezentowaniu jak najbardziej stylowego whip’a /sztuczki opierającej się na jak najmocniejszym wycięciu w locie rowerowy/ przyciągnęły na stok Bike Parku Kasina licznych kibiców oraz zawodników.

Prezentowane przez zawodników akrobacje były na bardzo wysokim poziomie, a decyzja o wyłonieniu zwycięzcy nie należała do najłatwiejszych. Po długich naradach jurorów, nowym królem whip’a został Kacper Miętka. Kolejne miejsca na podium zajęli Piotr Krajewski oraz Adrian Bukiej.

Pierwszy dzień rowerowego weekendu zakończył LEATT Pumptrack Challange. Zawody te okazały się prawdziwym hitem wśród uczestników imprezy, ściągając na tor ponad 40 zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Podczas wyścigów na torze zamkniętym w pętli w kategorii OPEN niepokonanym okazał się Miłosz Michta, w kategorii TEENS najszybszy był Jakub Sroka, w kategorii KIDS triumfował Brajan Nowak, zaś wśród KOBIET - Natalia Budner. Z zawodników wyłoniono również najmłodszego uczestnika, którym okazał się pięcioletni Tymon Litwin.

W niedzielę już od samego rana czuć było w powietrzu zapach adrenaliny oraz wielkich emocji. Zawodnicy rozpoczęli dzień od ostatnich treningów, tuż przed przed południem, ubiegłoroczni mistrzowie kraju wciągnęli na maszt flagę Polski, otwierając tym samym oficjalną rywalizację. Maszyna ruszyła w ruch, wystartowały przejazdy eliminacyjne, a sportowa atmosfera udzielała się każdej ze zgromadzonych na miejscu osób. Dwie godziny później wywieszono listy z nazwiskami finalistów, dla których nadszedł moment decydujący – już za chwilę mieliśmy poznać nowych Mistrzów Polski.

W rywalizacji najmocniejszej z kategorii – Elity – z fenomenalnym czasem 2:53.18 zwyciężył Sławomir Łukasik, broniąc tym samym zeszłorocznego tytułu. Pierwszy wicemistrzowski tytuł wywalczył Wojciech Czermak, drugi Artur Hryszko.

Wśród Kobiet niepokonaną pozostała Sonia Skrzypnik, która z czasem 3:33.79 wywalczyła swój ósmy tytuł Mistrzyni Polski. Drugie miejsce zdobyła Katarzyna Burek, trzecie – Gruszka Martyna.

W kategorii Masters I zawodnicy wpadli na metę niemal równocześnie. Z czasem 3:05.05 zwyciężył Artur Miśkiewicz. Jedynie 0.39 sekundy po nim, linię mety przekroczył Michał Śliwka, zdobywając tym samym drugie miejsce. Trzeci był Aleksander Wieczorkiewicz.

W kategorii Masters II na podium stanęli Piotr Gembalik, Hubert Michalski oraz Piotr Kosiński.

W wyścigu kategorii Junior nowym Mistrzem Polski został Krzysztof Kaczmarczyk, wykręcając świetny czas – 3:02.43. Zaraz za nim uplasowali się Filip Rawicki oraz Artur Więcławek.

W trakcie ceremonii dekoracji okazało się jednak, że czeka na nas jeszcze jedna, ważna informacja. Po 18 latach niesamowitego ścigania, pełnego wielkich zwycięstw i niezapomnianych triumfów, swoje przejście na sportową emeryturę ogłosił Michał Śliwa. Tego nikt się nie spodziewał! Michał ma na swoim koncie m.in. tytuł Mistrza Polski Masters, Mistrza Europy Masters oraz Mistrza Świata Masters. Ponad 200 razy stawał na podium Pucharu Polski oraz czterokrotnie zwyciężył w klasyfikacji generalnej PP w kat. Elita… Kibice oraz zawodnicy podziękowali Mistrzowi za lata pięknej, sportowej kariery. Również my, jeszcze raz dziękujemy za to, że mogliśmy być częścią Twojej historii i trzymamy kciuki za Twoje dalsze plany.

Mistrzostwa Polski z zjeździe na rowerach (#4 Puchar Polski) DIVERSE DOWNHILL CONTEST – KASINA WIELKA 2018:

 

ELITA:

1. Łukasik Sławomir 
2. Czermak Wojciech 
3. Hryszko Artur 

 

JUNIOR:

1. Kaczmarczyk Krzysztof
2. Rawicki Filip 
3. Więcławek Artur 

 

MASTERS I:

1. Miśkiewicz Artur 
2. Śliwa Michał 
3. Wieczorkiewicz Aleksander 

 

MASTERS II:

1. Gembalik Piotr 
2. Michalski Hubert 
3. Kosiński Piotr 

 

KOBIETY:

1. Skrzypnik Sonia 
2. Burek Katarzyna 
3. Gruszka Martyna 

HOBBY FULL:
1. Rudzewicz Mateusz 

2. Krajewski Piotr 
3. Kunrad Kamil 


HOBBY JUNIOR:
1. Bijatowski Krystian 
2. Brzeczek Kacper 
3. Gaura Tomasz 

HOBBY HARDTAIL:
1. Głód Radosław 

2. Bukowiec Marcin 
3. Biegun Dawid 

MONSTER BEST WHIP CONTEST:
1. Miętka Kacper
2. Krajewski Piotr 
3. Bukiej Adrian

KIDS RACE:

TEENS:

1. Szydełko Jan
2. Zychowicz Mikołaj
3. Faszczewski Antek

 

KIDS:

1. Śliwka Mikołaj
2. Zychowicz Łukasz
3. Dryja Miłosz

 

KIDS JUNIOR:
1. Tabisz Jakub

2. Panek Michał
3. Głuszczak Igor

 

DZIEWCZYNY:

Żuławińska Maja
Przybysławska Aleksandra
Strzebońska Hania

 

LEATT PUMPTRACK CHALLENGE:

OPEN:
1. Michta Miłosz
2. Krzemiński Tomasz
3. Krajewski Piotr

KOBIETY:
1. Natalia Budner
2. Klementyna Kołodziej

3. Sułkowska Lidia

TEENS:
1. Sroka Jakub
2. Faszczewski Antek
3. Podgórski Sebastian

KIDS:
1. Nowak Brajan
2. Faszczewski Aleksander
3. Kos Emil

Najmłodszy uczestnik:
Tymon Litwin

Pełne wyniki wszystkich kategorii dostępne pod adresem:

https://www.race-timing.pl/media/uploads/wyniki/2018/mpdh_final.pdf


Wszystkim kibicom oraz zawodnikom dziękujemy za wspólne stworzenie weekendu pełnego rowerowych emocji!


Więcej informacji: http://www.downhillcup.eu/

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1993019530915124/

Facebook: https://web.facebook.com/downhillcontest/

Organizator - Agencja Sport UP:

https://www.facebook.com/sportupagencja/ARCHIWUM WIĘCEJ