NEWS » Wiślański przystanek Local Series of Downhill już za nami

Za nami druga edycja Local Series of Downhill 2019, która odbyła się w kultowym już miejscu - najstarszym Polskim Bike Parku, zlokalizowanym w Wiśle na stoku góry Stożek.

Wisła przywitała zawodników długotrwałymi burzami i intensywnymi opadami, co w połączeniu ze świeżą trasą dało wielu uczestnikom twardy orzech do zgryzienia.

W sobotę oprócz treningów odbył się szereg atrakcji dodatkowych. Rywalizację rozpoczął konkurs skoków wzwyż „BunnyHop Challenge”. Ze zdecydowaną przewagą wygrał Kamil Kundrad, któremu udało się wzbić na wysokość 85cm! 

W drugiej konkurencji - WHIP Contest, polegającej na jak najlepszym wygięciu roweru bokiem w czasie lotu, bezkonkurencyjnym okazał się Bartosz Halberda.

Na koniec dnia przeprowadzono ostatnią z atrakcji - Puchar Polski w Dual Slalomie. Z 30 zapisanych zawodników wyłoniono dwóch zwycięzców - wśród mężczyzn triumfował Konrad Porochniak, zaś wśród kobiet - Patrycja Buda.

W niedzielę odbyły się zawody w zjeździe - uczestnicy próbowali wykręcić jak najlepsze przejazdy podczas dwóch biegów mierzonych, z których do klasyfikacji finałowej zaliczany był lepszy czas. Zacięta rywalizacja wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach startowych:

Kategoria Hardtail:

  1. Kuczera Samuel - 2:06:37           
  2. Matuszny Marcin - 2:15:35           
  3. Ryś Artur - 2:18:94

Kategoria Kobiety:

  1. Buda Patrycja - 3:11:95
  2. Darska Katarzyna - 3:39:25

Kategoria Full:

  1. Porochniak Konrad - 2:01:51
  2. Grabowski Łukasz - 2:01:80
  3. Ziobro Michał - 2:01:08


ARCHIWUM WIĘCEJ