NEWS » Water Show Gdańsk przyciągnął tłumy nad Motławę!

6 dyscyplin,  5 zwycięzców, 13stu zawodników na podium, tysiące widzów, miliony oklasków, niezliczone emocje. Tak zakończył się po raz pierwszy organizowany w Gdańsku Water Show Gdańsk, którego byliśmy Partnerem.

W niedzielę 12 sierpnia 2018  odbyło się największe wodne widowisko tych wakacji – Water Show Gdańsk.  Na Motławie, między Ołowianką, a wyspą Spichrzów po raz pierwszy w Gdańsku  zmierzyli się najlepsi zawodnicy z Polski i ze świata w sześciu elitarnych, wodnych dyscyplinach.

Wydarzenie obfitowało w różnorodne atrakcje. Oprócz zawodów w ekstremalnych, wodnych dyscyplinach takich jak flyboarding, wakeboarding, blob jumping, splash diving, jet ski freestyle i dragon boats, organizatorzy zaprosili mistrzów i wice mistrzów świata, aby ci zaprezentowali swoje umiejętności przed gdańską publicznością. Na flyboardzie po raz pierwszy w tej części globu wystąpił Daniel Guerra - aktualny Mistrz Świata w kategorii Pro i Simon Desira -II vice Mistrz Świata w kategorii Veteran. Poza tym przyjechał Petr Civin z nr 16 na świecie w kategorii flyboard.

Ta światowa czołówka oraz elitarne konkurencje sprowadziły prawdziwe tłumy nad Motławę. Publiczność rozciągała się od Mariny przez Wyspę Spichrzów, aż po Długie Pobrzeże, a entuzjastycznym krzykom i oklaskom nie było końca. To za sprawą umiejętności i niezwykle efektowych popisów zawodników. Sędziowie  przyznawali punkty w danej kategorii za każdy, poprawnie wykonany trik. Punkty były sumowane, a zawodnik z największą liczbą punktów, wygrywał. 

W ten sposób, w kategorii dragon boats, I miejsce zajęła drużyna MRKS Gdańsk, zaraz za nimi znaleźli się KS Przygoda, a na III miejscu uklasyfikowała się drużyna Wiking Gdańsk. W flyboardingu zwycięzcą okazał się Przemek Piotrowiak, tuż za nim znalazł się Petr Civin, a III miejsce zajął Artur Zakrzewski. I miejsce w dyscyplinie wakeboarding  zajał Mateusz Wawrzyniak, II miejsce Filip Czernic, a III Dawid Balas. Laureatem w kategorii splash diving okazał się Łukasz Nowak, tuż za nim na podium znalazł się Łukasz Jaworski, a ostatnie miejsce zajął Maciej Wyskiel. W blob jumpingu odpowiednio: I miejsce Artur Zakrzewski, II miejsce z małą powtórką z poprzedniej dyscypliny – Łukasz Jaworski i III miejsce Krystian Czaplicki.

Zwieńczeniem całego dnia pokazów było wieczorne Night Led Show, czyli nocna parada największych gwiazd Water Show Gdańsk przebranych w specjalnie na tę okazję przygotowane stroje ledowe i akcesoria pirotechniczne.

To była rywalizacja na wysokim poziomie. Zawodnicy dali z siebie wszystko, a to między innymi dzięki pomocy publiczności, która okazywała im wsparcie na każdym etapie zmagań. Jesteśmy zachwyceni, że tak licznie grono amatorów sportów wodnych przybyła na wydarzenie, które po raz pierwszy odbywało się w Gdańsku. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mogli przygotować kolejne wodne widowisko – komentuje Kajetan Sikorski, organizator Water Show Gdańsk.

Więcej informacji, w tym zdjęcia z Water Show Gdańsk, znajdują się na:

https://www.facebook.com/watershowgdansk oraz http://watershowgdansk.pl/ARCHIWUM WIĘCEJ