NEWS » Uroczyste otwarcie AB Inwestor Skatepark

 

Uroczyste otwarcie AB Inwestor Skatepark odbyło się popołudniem 1 września. Na terenie skateparku pojawił się sam prezydent Gdyni, Pan Wojciech Szczurek, który razem z fundatorem obiektu, Andrzejem Boczkiem z firmy AB Inwestor, przecinał wstęgę otwierającą skatepark. Towarzyszyli mu także wiceprezydent Michał Guć, Marek Stępa oraz Beata Szadziul, Kamil Góral i Grzegorz Taraszkiewicz- radni miejscy, którzy przyczynili się do powstania obiektu. Zaraz po przecięciu wstęgi można było zobaczyć przejazdy najzdolniejszych zawodników BMX oraz deskorolkowców, którzy wykonali kilka ewolucji specjalnie dla gości.

Najciekawsze triki zaprezentował sam fundator, podczas pokazu niespodzianki ;)
Przedstawiciele Fundacji Skatepark Gdynia w imieniu gdyńskiej młodzieży wręczyli pamiątkowe tablice władzom miasta oraz fundatorowi. Po zjedzeniu okazjonalnego tortu pasjonaci jazdy na deskorolkach, rowerach BMX oraz rolkach zajęli się testowaniem nowo otwartego obiektu. Podczas zawodów zorganizowanych w formie „Best trick” zawodnicy prezentowali swoje umiejętności. Na najlepszych czekały nagrody od sponsorów.

Popularność obiektu już jest ogromna, a z rozpoczęciem roku szkolnego na skateparku na pewno przybędzie młodych fanów sportów akcji- mówią członkowie fundacji. Impreza otwarcia odbyła się dzięki wsparciu sponsorów, w tym Diverse Extreme Team, Eastend.pl, Gdynia Sport, AVE BMX, Jumpcity i Red Bull. W planach Fundacji Skatepark Gdynia są już kolejne imprezy promujące ideę aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Zobacz zdjęcia