NEWS » SZYMON GODZIEK DOŁĄCZA DO DIVERSE EXTREME TEAM!

W sezonie 2019, do ekipy Diverse Extreme Team, dołącza najbardziej rozpoznawalny i utytułowany zawodnik Freestyle MTB w Polsce, plasujący się w światowej czołówce tej widowiskowej dyscypliny – Szymon Godziek!

Szymon spróbował swoich sił w dirt jumpingu za namową młodszego brata. Wspólne oglądanie rowerowych filmów prosto z USA rozbudziło w nich zainteresowanie rowerowym freestylem oraz chęć rozwoju. Od tej pory każdą wolną chwilę, bez względu na pogodę, spędzali na rowerze, a z czasem nowe hobby zmieniło się w największą pasję i sposób na życie.

Obecnie Godziek jest jednym z topowych, rowerowych zawodników świata. Na swoim koncie ma wysokie 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FMB World Tour z 2017 roku oraz udział w prestiżowych zawodach Red Bull Rampage. Na uwagę zasługują także jego legendarne już wyczyny – w 2014 r. skupił na sobie wzrok wszystkich pasjonatów rowerowego freestyle’u. To właśnie wtedy, jako pierwszy na świecie, wykonał na rowerze MTB widowiskowego Backflipa Tsunami, do którego link znajdziecie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=GOewG8nem4o 

W sezonie 2019 Szymon jak zwykle mierzy wysoko – w planach ma udział we wszystkich większych zawodach typu slopestyle/dirt mtb należących do serii FMB World Tour jak Crankwrox w Innsbrucku czy Cranckworx w Whistler. Zaś pod koniec roku ponownie będziemy mogli mu kibicować podczas Red Bull Rampage, w którym wywalczył pewny udział swoim zeszłorocznym przejazdem.

W najbliższym czasie odbędzie się bardzo ciekawa fotosesja z Szymonem, której efekty będziecie mogli znaleźć na profilu Diverse Extreme Teamna Instagramie: https://www.instagram.com/diverse_extremeteam/

Fanpage zawodnika: https://www.facebook.com/szymongodziek/ARCHIWUM WIĘCEJ