NEWS » Survival Race Wrocław!

 

Trzeci sezon cyklu Survival Race otworzył w tym roku, w połowie maja bieg w Poznaniu – wzięło w nim udział ponad 5,5 tys. zawodników. Kolejne survivalowe zmagania będą miały miejsce we Wrocławiu, gdzie na miejscu czekać będą różnorodne trasy do wyboru oraz nowa, rozbudowana strefa festiwalowa.

 

Pokonaj 100-metrową zjeżdżalnię i… przenieś Vikinga

Dla początkujących Survivalowców przewidziano trasę STARTER, czyli 3 km i 15 przeszkód. Bardziej doświadczeni zawodnicy zmierzą się z dystansem WARRIOR liczącym 6 km i 30 przeszkód.

Na weteranów czeka z kolei wariant MACHINE z 12-kilometrową trasą, na której napotkają 50 przeszkód. Śmiałkowie, którzy potrzebują jeszcze większej dawki adrenaliny i wysiłku, mogą zapisać się na jeden z dwóch dodatkowych wariantów – trasę ANIMAL (24 km i 100 przeszkód) i wprowadzoną w tym roku nowość, czyli trasę MONSTER (36 km i 150 przeszkód). Na wszystkich, którzy zdecydują się stanąć na starcie Survival Race czeka nie tylko bieg, ale przede wszystkim przeszkody – zarówno te klasyczne, cieszące się od lat dużą popularnością, jak i nowe, premierowe konstrukcje. –  Podczas biegu we Wrocławiu zaprezentujemy nową, premierową przeszkodę, czyli Piramidę. Ponadto Survivalowców czeka przenoszenie Vikingów oraz zadania weryfikujące nie tylko siłę mięśni, ale również sprawność intelektu. Na trasie nie zabraknie też takich hitów, jak Quater Pipe 2.0 czy 100-metrowa zjeżdżalnia Slip&Slide – mówi Dawid Lewandowski, organizator Survival Race. Mimo, że wiele przeszkód stanowi dla biegaczy spore wyzwanie, na trasie panuje niesamowita atmosfera wzajemnego wsparcia i motywacji. Dotychczasowe biegi pokazały też, że poza niezapomnianym doświadczeniem i satysfakcją, Survival Race jest też często początkiem przyjaźni, a nawet… miłości. – Podczas ubiegłorocznej, wrocławskiej edycji byliśmy świadkami zaręczyn jednej z par startujących w biegu. Dzisiaj wspomniana para jest już po ślubie, można więc śmiało rzecz, że Survival Race łączy ludzi…na dobre – dodaje Lewandowski.

 

Nie tylko dla biegaczy

Dwudniowy festiwal Survival Race stanowi ciekawą propozycję nie tylko dla biegaczy, ale także dla osób obserwujących zmagania śmiałków. Na terenie miasteczka festiwalowego organizatorzy przygotowali wiele atrakcji – m.in. rozszerzoną strefę food trucków. Organizatorzy zapraszają również do odwiedzenia stoisk partnerów – m.in. strefy aktywności dla rodzin i dzieci Microsoft, z konsolami Xbox One i grami ruchowymi Kinect oraz komputerami Microsoft Surface. Dla najmłodszych przewidziano też specjalną formułę – bieg Survival Race KIDS. Mogą w nim wziąć udział dzieci od 3 do 13 roku życia, a trzy warianty trasy (KRASNAL, PIRAT i NINJA) są odpowiednio dopasowane do poszczególnych grup wiekowych uczestników. Bilety na Survival Race KIDS będzie można nabyć na miejscu w cenach 40 i 45 zł. Wszyscy kibice i pasjonaci sportu będą mogli również bezpłatnie odwiedzić targi SPORT&FUN, podczas których prezentowane będą nowinki techniczne, gadżety oraz usługi związane ze sportem i rekreacją. Przez cały czas trwania imprezy, przy biurze zawodów, czynny będzie również sklep stacjonarny, w którym będzie można kupić gadżety Survival Race.

 

Bardzo istotnym aspektem festiwalu Survival Race jest jego cel charytatywny. W tym roku część pieniędzy ze sprzedaży pakietów przekazana zostanie na rzecz uczestniczki ubiegłorocznej edycji Survival Race, p. Marzanny Wieczorek, która jest podopieczną Fundacji Avalon. Na terenie wydarzenia będzie ponadto realizowana zbiórka pieniędzy na rehabilitację p. Marzanny - w tym celu w miasteczku festiwalowym zostaną rozstawione specjalnie oznakowane puszki.

 

Co, gdzie, kiedy?

Survival Race odbędzie się w dniach 10-11 czerwca w okolicach Morskiego Oka, Kilimandżaro oraz AWF Wrocław. Pierwszego dnia festiwalu (sobota, 10.06) odbędą się starty na dystansach 3 km, 12, 24 oraz 36 km, natomiast drugiego (niedziela, 11.06) - na najpopularniejszym dystansie 6 km. W biegu można wystartować solo bądź w grupie. Przed startem każdy zawodnik musi odebrać swój pakiet startowy  z Biura Zawodów, zlokalizowanym na terenie kortów tenisowych Morskiego Oka. Do wydania pakietu startowego niezbędne będzie okazanie dokumentu tożsamości oraz podpisanego Oświadczenia. Zawodnicy otrzymali ponadto drogą mailową Niezbędnik Survivalowca, w którym znajdują się istotne porady dotyczące przygotowania do biegu oraz zasady organizacyjne samego festiwalu. Niezbędnik jest dostępny również na stronie biegu oraz w kanałach social media Survival Race.

 

Więcej informacji na temat Survival Race można znaleźć na stronie www.survivalrace.pl lub na fanpage’u wydarzenia.

 ARCHIWUM WIĘCEJ