NEWS » PUCHAR EUROPY DIVERSE DOWNHILL CONTEST JUŻ ZA MIESIĄC

 

Już niespełna miesiąc pozostało do najważniejszego i najbardziej prestiżowego wydarzenia downhillowego w Polsce! Ekstremalne międzynarodowe zawody rangi Pucharu Europy UCI C1 Diverse Downhill Contest zostaną rozegrane już 27 kwietnia br. na trudnej i wymagającej trasie zlokalizowanej na górze Stożek w Wiśle.

 

Ponad 300 zawodników reprezentujących aż dziesięć narodowości potwierdziło już swój udział w rywalizacji o najwyższe trofeum. Duże zainteresowanie i emocje związane z wydarzeniem przejawiają Anglicy, którzy jak wiadomo wywodzą się z najmocniejszej sceny zjazdowej na świecie. Nie zabraknie także najlepszych zawodników z Rosji, Czech, Słowacji czy też Austrii. Sławomir Łukasik – aktualny Mistrz Polski w zjeździe na rowerach, zdobywca Pucharu Polski a także zwycięzca jednej z edycji Pucharu Europy 2013 r. [we Włoskiej miejscowości Pila] zapowiada zaciętą walkę o najwyższy stopień podium!

Zawody Diverse Downhill Constest będą oficjalną inauguracją sezonu downhill’owego
w Europie Środkowo-Wschodniej. Wysoki statut zawodów - UCI C1 przyznany Polsce przez Międzynarodową Unię Kolarską po raz pierwszy od 2004 r. gwarantuje wyśmienitą obsadę zawodników starego globu, którzy walczyć będą o pulę nagród w wysokości 15 000 PLN w gotówce. Dla widzów organizatorzy oprócz ekstremalnych emocji przygotowali także atrakcje specjalne!

Zapisy na zawody trwają do 23 kwietnia br. godz. 24:00 lub do wyczerpania miejsc: http://race-timing.pl/organizacja_zawodow/zawody/lista/197/lista_zawodnikow.html.

Po najświeższe informacje zapraszamy na: https://www.facebook.com/downhillcontest.

Nie może Was tam zabraknąć!

Więcej:

http://www.downhillcup.eu/.
http://www.facebook.com/downhillcontest.

Zobacz zdjęcia
ARCHIWUM WIĘCEJ