NEWS » Przygotowania do motocyklowych Mistrzostw Świata: wywiad z Grzegorzem Kargulem!

 

– Cześć Grzesiek, na początku gratulujemy wygranej w Lublinku podczas rundy Mistrzostw Polski – dobra robota! Jak samopoczucie?

Cześć, wielkie dzięki! Jestem bardzo zadowolony i jak zawsze po zawodach bywa, zmotywowany do dalszych treningów i startów. Mimo nielicznej konkurencji w tegorocznych Mistrzostwach Polski Super Enduro bez wątpienia się nie nudzę, ponieważ poziom jest bardzo, bardzo wysoki i uważam, że jest to idealna forma treningu przed tegorocznym cyklem Mistrzostw Świata.  

 

– Porozmawiajmy o grudniowym starcie. Jak zamierzasz przygotować się do rywalizacji?

Jak już wspomniałem powyżej - najlepszym treningiem są starty. W tym roku jest nas bez wątpienia mało, jednak w żadnym z poprzednich sezonów nie toczyliśmy tak zaciętych pojedynków. Poziom poszedł niesamowicie do góry, w porównaniu z poprzednimi latami! Oczywiście poza startami doskonalę swoję umiejętności na torach, skupiając szczególną  uwagę na przeszkodach, które sprawiały mi największe trudności. Do tego bacznie pracuje nad swoja kondycja, szybkością i stabilizacją, w czym pomaga mi trener Wojciech Tomasiak oraz fachowcy z centrum rehabilitacji Reha Forma w Bielsku Białej.  

 

– Czy fakt, że zawody odbywają się zimą może w jakiś sposób wpłynąć na Twoją dyspozycję?

Będę walczyć do kiedy pozwoli pogoda. Mam w planach treningi za granicą, co bez wątpienia pomoże w przygotowaniach. Jednak muszę przyznać, że ciężko startuję się zimą, kiedy tak naprawdę po całym sezonie startów przychodzi czas na odpoczynek od motocykla.  

 

– Start w zawodach o randze Mistrzostw Świata to dla ciebie trema czy forma dodatkowej mobilizacji?

Na samym początku mojej przygody ze startami odczuwałem ogromny stres i strach  na widok dużej publiczności i w trakcie konkurowania z najlepszymi zawodnikami świata. Ostatnimi czasy zmieniłem swoje nastawienie - im więcej  kibiców tym lepiej :)! W końcu nie robimy tego tylko dla siebie i własnej satysfakcji, ale dla fanów motosportu. Takie starty dają bez wątpienia wielkiego kopa!  

 

Która przeszkoda na ubiegłorocznym torze w TAURON Arenie Kraków sprawiła ci najwięcej trudności i dlaczego?

Bardzo dobre pytanie , hehe...  Przeszkoda z belek ułożonych na kształt napisu TADDY, która w naszym słowniku nosi nazwę „MATRIX”. Zostałem prze ta przeszkodę  po prostu pokonany, ale w tym sezonie jestem już na nią gotowy! :D  

 

– Zatem, co chciałbyś zobaczyć na tegorocznej trasie?

Myślę, że belkowy napis TADDY będzie obowiązkowym elementem na grudniowym torze, choć osobiście nie protestowałbym gdyby go zabrakło. Uważam, że powinny znaleźć się duże i efektowne skoki, takie jak możemy zaobserwować u kolegów zza Oceanu. Do tego nie może zabraknąć dużych kamieni, opon z ładowarki czy ogromnych rur ułożonych w jakieś ciekawe i rytmiczne sekcje.

 

Co twoim zdaniem jest ważniejsze: odpowiednie przygotowanie techniczne czy dobra kondycja?

Jedno bez drugiego nie zadziała, technika i kondycja stanowią niezawodny duet.

 

 

- Dzięki za rozmowę i życzymy powodzenia w Krakowie!

Dzięki i do zobaczenia w Krakowie!

 

 

 

 

 

Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata Super Enduro coraz bliżej! Wszystkich fanów tej dyscypliny zapraszamy już 9 grudnia do TAURON Arena Kraków.

Więcej informacji: www.super-enduro.com.pl

 

Bilety:http://bit.ly/biletySuperEnduro

 

Facebook: https://www.facebook.com/superenduro.poland/ARCHIWUM WIĘCEJ