NEWS » Otwarte Mistrzostw Polski w Inland Skimboardingu za nami

Za nami 10 edycja Seventyone Polish Skimboarding Open 2019 powered by Diverse Extreme Team, czyli Otwartych Mistrzostw Polski w Inland Skimboardingu. Jak w poprzednich latach, tak i w tym, była to największa impreza skimboardingowa na świecie. Był to też największy przystanek European Skimboarding Cup w tym roku.

Seventyone Polish Skimboarding Open 2019 powered by Diverse Extreme Team gościło ponad 60 zawodników z całego świata. Do zawodów zapisali się polacy, niemcy, holendrzy, białorusini, włosi oraz rosjanie.

W najbardziej prestiżowej kategorii OPEN zwyciężył holender Adrien Raza przed holendrem Mees’em Oostdijk’iem oraz polakiem Jędrulą Tomaszewskim. Adrien Raza zaprezentował najwyższe loty, wraz z gigantycznymi transferami na finałowych przeszkodach, co zapewniło mu zwycięstwo oraz Best Trick od Epic Balance Boards. Mees Oostdijk nie pozostawał dłużny i pokazał szereg technicznych tricków oraz transfery. Nie wystarczyło to jednak na pokonanie Adrien’a i tym samym Mees nie obronił tytułu sprzed roku. Jędrula Tomaszewski zajmując pierwsze miesjce wśród polaków został Mistrzem Polski.

W kategorii kobiet triumfowała Agata Opora przed Amelia Oporą oraz Oliwią Oszczygieł. W U16 zwyciężył Eryk Witan przed Miłoszem Piechotą
oraz Patrykiem Okoniewskim. Eryk zdobył również Best Trick U16. W U12 wygrał Mateusz Radzikowski przed Maciejem Jarząbkiem oraz Marcelem Koselem.

Warto dodać, że w samej kategorii U12 startowało 19 młodych zawodników, wśród których sędziowie musieli zorganizować dogrywkę na dodatkowej przeszkodzie, żeby wyłonić finałową trójkę.

Wszystkie przeszkody na Seventyone Polish Skimboarding Open 2019 powered by Diverse Extreme Team zostały specjalnie przygotowane na zawody, a zestaw przeszkód finałowych był unikalny, wymagał od zawodników dużych umiejętności i wraz z nimi dostarczył publiczności niezapomnianego widowiska.

Dla nieobecnych i spóźnialskich jest dostępny live stream z zawodów na stronie imprezylive.pl.

Klasyfikacja kategorii OPEN: 1. Adrien Raza
2. Mees Oostdijk
3. Jędrula Tomaszewski
4. Grzegorz Kuta
5. Max van Leeuwen
6. Michał Ambruszkiewicz
7. Semjon Szillat
8. Michał Puchalski
9. Mariusz Wójt
10. Marek Wołkanowski

Klasyfikacja kategorii Kobiet:
1. Agata Opora
2. Amelia Opora
3. Oliwia Oszczygieł 

Klasyfikacja kategorii U16:
1. Eryk Witan 
2. Miłosz Piechota
3. Patryk Okoniewski 

Klasyfikacja kategorii U12:
1. Mateusz Radzikowski
2. Maciej Jarząbek
3. Marcel Kosel

Epic Balance Boards Best Trick: Adrien Raza

Nuclear Strike U16 Best Trick: Eryk WitanARCHIWUM WIĘCEJ