NEWS » Nowe tricki, upadki i dominacja Melero - czy tak też będzie podczas Diverse NIGHT of the JUMPs?

 

W miniony weekend w Berlinie zawodnicy walczyli o pierwsze punkty w tegorocznej serii Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie. Nie obyło się bez zupełnie nowych tricków, upadków oraz zaskakujących zwycięstw. Już za niecałe dwa tygodnie najlepsi zawodnicy FMX przyjadą do Polski, aby powalczyć o kolejne punkty podczas Diverse NIGHT of the JUMPs.

W Berlinie tak w piątek, jak i w sobotę na najwyższym stopniu podium stawał Maikel Melero. Ten niepozorny Hiszpan ma w swoim repertuarze naprawdę trudne tricki którymi może śmiało rywalizować z najlepszymi zawodnikami na świecie. Przekonali się o tym zarówno Dany Torres, który w oba dni zajął trzecią pozycję, jak i Remi Bizouard, który dwukrotnie był drugi. Całą trójkę zobaczymy w ERGO ARENIE i można być pewnym, że obaj utytułowani riderzy za wszelką cenę będą chcieli przerwać dominację Melero.

W konkursie Maxxis Highest Air najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się pomiędzy byłym rekordzistą świata – Massimo Bianconcinim, a Luc’iem Ackermannem. Co prawda dwukrotnie triumfował Włoch, ale należy przypuszczać, że w Polsce waleczny 16-latek z Niemiec nie odpuści i będzie próbował skoczyć wyżej niż Bianconcini.

Dwie inauguracyjne rundy MŚ przyniosły ze sobą także zupełnie nowe tricki. Coraz większą popularnością cieszą się kombinacje przy najeździe na rampę i przy lądowaniu.

I tak Brice Izzo wykonał Surfer to 9’o clock, Jose Miralles odkurzył Stalefish Backflipa, a Libor Podmol wykręcił absolutny hit - trick który sam nazwał Surfer Flip. Ewolucja ta łączy najazd na rampę w pozycji surfera (stojąc na siodełku) z Backflipem Tsunami. Bardzo trudna ewolucja, której nawet sam autor dobrze nie wylądował w Berlinie. Miejmy nadzieję, że ta sztuka uda mu się podczas Diverse NIGHT of the JUMPs.

Przypomnijmy, że poza zawodnikami FMX w ERGO ARENIE Gdańsk/Sopot zobaczymy także Stiana Pedersena, który skoczy z rampy na skuterze śnieżnym z Marceliną Zawadzką - Miss Polonią z 2011 roku, a chwilę później wykona Tandem Backflipa ze swoim bratem Andreasem. Nikt wcześniej nie wykonał takiej rzeczy w Polsce!

LISTA STARTOWA
Diverse NIGHT of the JUMPs
22.03.2014 ERGO ARENA

1. Dany Torres – Hiszpania
2. Libor Podmol – Czechy
3. Remi Bizouard – Francja
4. Rob Adelberg- Australia
5. Hannes Ackermann- Niemcy
6. Jose Miralles– Hiszpania
7. Brice Izzo - Francja
8. Petr Pilat – Czechy
9. Maikel Melero– Hiszpania
10. Massimo Bianconcini – Włochy
11. Marcin Łukaszczyk - Polska
12. Artur Puzio – Polska

Diverse NIGHT of the JUMPs już za mniej niż dwa tygodnie! Jeśli jeszcze nie macie biletów, spieszcie się z zakupem, aby nie przeoczyć najbardziej ekstremalnego otwarcia sezonu motocyklowego w kraju!

Bilety do nabycia w Salonach EMPiK, kasach ERGO Areny oraz na stronie:
http://www.eventim.pl/bilety-diverse-night-of-the-jumps.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&erid=1114073&kuid=467537

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: www.nightofthejumps.com
Oficjalny profil na Facebook’u: http://www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs

Dołącz do wydarzenia i zaproś znajomych: https://www.facebook.com/events/227523027429535/?fref=ts

Promotor w Polsce: SPORTAINMENT
Więcej informacji na: www.sportainment.pl