NEWS » Mistrzostwa Świata Diverse NIGHT of the JUMPs porwały Trójmiasto

 

Wirtuozi lotów na motocyklu już po raz czwarty odwiedzili Pomorze, widać jednak wyraźnie, że publiczność nadal spragniona jest mocnych tricków wykonywanych na wysokości niemal trzeciego piętra. Każda ewolucja wykonywana przez zawodników spotykała się z dużym aplauzem. To właśnie dlatego riderzy lubią przyjeżdżać do Polski. Energia, którą dzielą z widzami jest niesamowita i nakręca najbardziej szalone tricki. Double Grab Flip, Volt, California Roll, 540-tka, Cliffhanger Flip, czy Ruler Flip,– to tylko niektóre z tricków, które riderzy zaprezentowali w sobotni wieczór.

 

Z jedną runda pozostałą do końca sezonu, było wiadomo, że najbardziej zaciętą walkę stoczą David Rinaldo i Maikel Melero, którzy zajmują odpowiednio: pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Niestety David zmagający się z kontuzją barku nie był w stanie pojechać na 100% swoich możliwości i musiał zadowolić się szóstym miejscem. Melero pojechał  bardzo dobrze i z arsenałem tricków zarówno starej, jak i nowej generacji mógł cieszyć się z pierwszego miejsca. Na podium dołączyli do niego Rob Adelberg i Remi Bizouard. Obaj zawodnicy zaprezentowali mocne kombinacje Backflipa oraz body variale: Rob – California Roll, a Remi Volta. Po polskiej rundzie liderem klasyfikacji pozostaje Rinaldo, jednak przewaga nad Melero zmniejszyła się do zaledwie dwóch punktów. Trzecią pozycję nadal zajmuje Adelberg.

 

Poza rywalizacją w konkursie głównym, publiczność przybyła do ERGO ARENY mogła podziwiać zmagania w konkursie skoków wzwyż na motocyklu oraz konkursie Best Whip. Gościem specjalnym wydarzenia był zwycięzca Rajdu Dakar – Rafał Sonik. Rafał w zeszłym miesiącu po raz trzeci w karierze wygrał Rajd Maroka, czym przypieczętował swój czwarty w karierze Puchar Świata. Świetnie zaprezentowali się bracia Maciej i Patryk Siekaj, którzy udowadniają, że quadami też można latać z rampy i zachwycać ewolucjami. Najwięcej emocji wzbudziły jednak wyścigi najmłodszych adeptów Motocrossu. Wychowankowie Piotra Króla i Mirosława Kowalskiego ścigając się w klasach 50 i 65 CC porwali widzów z siedzeń. Dzięki udziałowi w takich wydarzeniach, jak MŚ organizowane przez Agencję Sportainment oraz wsparciu rodziców zawodnicy nieustannie się rozwijają i miejmy nadzieję w przyszłości będą odnosić spektakularne sukcesy.  

 

Kulminacyjnym punktem Diverse NIGHT of the JUMPs był niewątpliwie występ Petra Pilata i Mateusza Wieczorka. Mateusz, który wygrał konkurs „Tandem Backflip Hero” miał okazję w wyprzedanej do ostatniego miejsca ERGO ARENIE wykręcić z Petrem Backflipa. Kiedy obaj bezpiecznie wylądowali salto w tył, publiczność zgotowała im chyba najgłośniejszy aplauz wieczoru. Mateusz przyznał już po zawodach, było to spełnienie jednego z jego największych marzeń.   

 

Żywiołowy doping polskich kibiców zagrzał zawodników do zaciętej walki i wszyscy zgodnie potwierdzają, że występowanie przed polskimi widzami to zawsze wyjątkowe doświadczenie. Dzięki marce Diverse oraz wszystkim partnerom wydarzenia, ponad osiem tysięcy fanów mogło oglądać niesamowite sportowe widowisko. 

 

Najlepsze momenty:

http://youtu.be/jvdJI2_37bA

Wyniki 11 rundy Mistrzostw Świata 21 listopada 2015

1. Maikel Melero                411

2. Rob Adelberg                394

3. Remi Bizouard               377

4. Petr Pilat                      376

5. Brice Izzo                     369

6. David Rinaldo                303    

7. Dany Torres                  304

8. Jose Miralles                 303

9. Hannes Ackermann        262

10. Alex Porsing                252

11. James Carter               231

 

Lifeproof Best Whip

1. James Carter                                  

2. Jose Miralles                                   

3. Alex Porsing                                    

 

Maxxis Highest Air

1. Massimo Bianconcini       8,50 m.

   Jose Miralles                  8,50 m.

3. Dany Torres                  6,00 m.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA MŚ FMX(po 11 rundach)

1. David Rinaldo       182

2. Maikel Melero       180

3. Rob Adelberg       166

4. Libor Podmol        138

5. Remi Bizouard      106

6. Hannes Ackermann  89

7. Brice Izzo              87

8. Jose Miralles          86

9. Petr Pilat               58

10. James Carter       57

11. Luc Ackermann     47

12. Dany Torres         37

13. Filip Podmol         23

14. Taka Higashino      16

15. Davide Rossi        14

16. Kai Haase            12

 

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: www.nightofthejumps.com

Oficjalny profil na Facebook’u: http://www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs

Oficjalna Strona Sponsora DIVERSE ExtremeTeam www.diverseextremeteam.com

 

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/793008957462569/ARCHIWUM WIĘCEJ