NEWS » Mistrzostwa Polski DH za nami

Najważniejsza impreza zjazdowa – Mistrzostwa Polski w zjeździe MTB, spod szyldu Hard Downhill League już za nami! W ubiegły weekend poznaliśmy nowych Mistrzów Polski w najcięższej odmianie kolarstwa górskiego.

 

Zawodnicy pojawiali się na trasie już w środę, obierając coraz to lepsze i szybsze linie. Trasa z którą było dane im się zmierzyć była w ich ocenie bardzo trudna i wymagająca. Nie zabrakło na niej korzeni, kamieni, grubych lotów, band czy otwartych zakrętów. Pogoda dopisała - cały weekend towarzyszyło słońce i pozwalało delektować się pięknym widokiem ze szczytu góry Stożek.

 

W sobotnie popołudnie rozegrane zostały konkurencje dodatkowe – począwszy od whip contestu, gdzie bezkonkurencyjny okazał się Sebastian Macura, aż do ścigania parami, czyli popularnego w ostatnim czasie Dual Slalomu. W kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się Patrycja Przybysławska. Wśród mężczyzn, najlepiej wchodzącym w zakręty był Sebastian Sukiennik, wygrywając w finałowym przejeździe z Andrzejem Zabagło. Na najniższym stopniu podium sklasyfikowany został teamowy kolega zwycięzcy – Piotr Gaik.

 

W niedzielę atmosfera od rana była mocno racingowa - tuż po przejazdach eliminacyjnych rozpoczął się pościg o tytuł nowego Mistrza Polski.

Walka była niebywale zacięta, od samej bramki startowej aż po ostatnie metry trasy, wszak o tytuł mistrza walczyli najlepsi zawodnicy w kraju!

 

W kategorii juniorskiej kobiet nową Mistrzynią Polski została Patrycja Przybysławska, w nieco starszej kategorii – elicie kobiet, tytuł przypadł Ince Januła.

 

W najstarszej kategorii – Masters II zatriumfował Wojciech Koniuszewski. W Masters I mieliśmy przyjemność oglądać wielki come back Macieja Jodko, który zdobyciem tytułu Mistrza Polski potwierdza, że nadal jest w dobrej formie.

 

Przechodząc dalej do kategorii juniorskiej mężczyzn – ubiegłoroczny tytuł obronił Krzysztof Kaczmarczyk, uzyskując tym samym 4. czas zawodów. W najszybszej i najbardziej prestiżowej kategorii tytuł Mistrza Polski przypadł ponownie Sławkowi Łuksikowi, który udowodnił, że mimo kontuzji nadal jest numerem jeden!

 

W kategoriach Hard Downhill League zwyciężyli Włodarczyk Damian (open junior) oraz Paweł Woźnica (open). Pełne wyniki znajdziecie tutaj:

https://www.race-timing.pl/media/uploads/wyniki/2019/mpdh_wisla_final.pdf

Do zobaczenia w sezonie 2020!

 ARCHIWUM WIĘCEJ