NEWS » Marcin Łukaszyk nagrodzony za największe postępy w sezonie 2013

 

Na Gali pojawili się m.in. reprezentanci i reprezentantki takich dyscyplin jak Motocross, Freestyle Motocross, Enduro, Cross Country, Trial, Super Enduro, Superbike etc. żeby odebrać nagrody, zarówno indywidualne, jak i klubowe wywalczone ciężką i niebezpieczną walką na torach wyścigowych i trasach rajdowych w Polsce i Zagranicą.

Wśród nagrodzony znaleźli się też reprezentanci jednej z najbardziej widowiskowej, ale i najniebezpieczniejszej z dyscyplin czyli FMX. Za pierwsze 3 miejsca w rankingu Rockstar Skillz Up nagrody w postaci pucharów i czeki ufundowane przez Rockstar Energy Drink, odebrali odpowiednio do klasyfikacji Artur Puzio, Piotr Potaczało i Jan Kaszuba.

Dodatkowe wyróżnienie i czek od Rockstara za największe postępy poczynione w zakończonym sezonie zgarnął Marcin Łukaszczyk z Diverse Extreme Team. Nagroda ma pomóc zawodnikowi w przygotowaniu się do startów w sezonie 2014, a jednym z najważniejszych będzie Polska runda Mistrzostw Świata Freesytyle Motocross.

Wśród dodatkowo wyróżnionych, oprócz Marcina Łukaszczyka znaleźli się m.in. tacy zawodnicy jak Jakub Przygoński, Rafał Sonik czy Łukasz Łaskawiec reprezentanci Polski w Rajdzie Dakar. Warto wspomnieć też o dodatkowych nagrodach, z których jedna, ta za najbardziej spektakularny skok sezonu, poszła w ręce Iwony Guzowskiej, ex bokserki, parlamentarzystki, która w marcu tego roku wykonała niesamowitą ewolucję wspólnie z Petrem Pilatem podczas Mistrzostw Świata FMX- Night of the Jumps w Gdańskiej Ergo Arenie. Odważyła się na tandem backflip – czyli salto w tył na motocyklu crossowym w dwie osoby. Kolejna wspomniana nagroda została przyznana sponsorowi – marce Rockstar Energy Drink za wkład w rozwój Polskiego Freestyle Motocrossu. 

Zatem sezon 2013 praktycznie za nami - praktycznie, bo jeszcze przed nami 15 grudnia Mistrzostwa Świata w Super Enduro w Łodzi, z udziałem polskich zawodników. Pozostali rozpoczynają już ostre przygotowania do startów w 2014. Na koniec podsumowania Wszystkim życzymy jak najmniej ilości kontuzji podczas treningów i  startów, dużo zabawy podczas uprawiania sportów i samych sukcesów.