NEWS » Mała Finlandia.. Duże samochody!

W ubiegłym tygodniu ekipa 4 Fun Rally Team współorganizowała event dla gości specjalnych na torze Mała Finalndia w Podolanach. 

Na miejscu na uczestników wydarzenia czekało wiele atrakcji. Sam tor jest nie lada gratką dla miłośników off roadu, jest to tor szutrowy, na którym znajdują się dwie pętle - dłuższa 5km i krótsza 4km.

Goście mieli możliwość skorzystania z symulatora dachowania, dzięki któremu można przekonać się na własnej skórze, jak zachowuje się pojazd, nasze ciało czy psychika podczas dachowania. Ekipa 4FRT pokazała jak ważne jest poprawnie zapięcie pasów czy działająca poduszka powietrzna. Można było się też przekonać, jakie niebezpieczeństwo stwarzają luźno zostawione w samochodzie przedmioty, tj. laptop, butelka czy telefon komórkowy.

Ciekawym doświadczeniem dla gości były również alkogogle, które symulują stan upojenia alkoholowego. Alkogogle w łatwy sposób uświadamiają jak mylnie postrzegamy rzeczywistość po alkoholu. Uczestnicy wykonali kilka ćwiczeń przy użyciu tych specjalistycznych okularów. Celem tej zabawy było uświadomienie kierowcom w jaki sposób alkohol upośledza ich zdolności psychoruchowe. Na miejscu odbyło się też szkolenie z pierwszej pomocy, a zespół 4FRT przekazał ogrom teorii na temat bezpieczeństwa podczas jej udzielania. Uczestnicy wydarzenia mieli też możliwość sprawdzenia się na stanowisku PIT STOP pod okiem wyspecjalizowanego mechanika pojazdów rajdowych. Wisienką na torcie był przejazd każdego uczestnika po torze w roli pilota u boku wyspecjalizowanego kierowcy rajdowego.

Można było się przekonać, że uczestnictwo w rajdzie nie jest takim łatwym zadaniem, jakby mogło by się wydawać. Trzeba mieć oczy dookoła głowy, kierować jasne i zrozumiałe komendy do kierowcy, a to wszystko w tonach kurzu, błocie i piachu przy zawrotnej prędkości!ARCHIWUM WIĘCEJ