NEWS » Inauguracyjna runda Night of the JUMPs

W bułgarskiej stolicy jedenastu z najlepszych zawodników Freestyle Motocrossu walczyło o pierwsze punkty i pierwsze podium sezonu 2015. Swój debiutancki występ w NIGHT of the JUMPs zaliczył Australijczyk Steve Sommerfeld, a poza stałą stawką zawodników na starcie stanęli także: James Carter z USA, który wygrał konkurs na najlepszy Whip,  Mistrz Świata z 2011 roku Javier Villegas, który powrócił do startów po długotrwałej kontuzji oraz Nick Ivankov, który zaliczył najbardziej widowiskowy, ale równocześnie niebezpiecznie wyglądający upadek. Szczęśliwie Rosjaninowi nic się nie stało i zawodnicy spokojnie mogli kontynuować swoje przejazdy.

 

Aby zaimponować zarówno sędziom, jak i publiczności riderzy „czarowali” niesamowitymi ewolucjami. Łączenie dwóch lub nawet trzech tricków, niesamowite kombinacje Backflipa, Surfer lub Side Saddle Take Off oraz body variale takie jak California Roll nie pozwalały widzom spokojnie usiedzieć na miejscach. Ostatecznie po zaciętej batalii na podium stanęli: David Rinaldo, Rob Adelberg i Maikel Melero. Jako, że David i Maikel reprezentują ten sam kontynent, pierwszy w historii Złoty Puchar przypadł Europie. Obaj Mistrzowie Świata zadeklarowali, że to trofeum tylko rozbudziło ich apetyty na tegoroczny tytuł mistrzowski. Przypomnijmy, że Rinaldo został Mistrzem w 2013 roku, a Melero w 2014. Czy to właśnie między nimi rozstrzygać się będą losy pierwszego miejsca w generalce w tym roku? Czas pokaże. Nie należy zapominać o dwóch innych byłych Mistrzach w stawce, Liborze Podmolu i Remim Bizouardzie, których oczywiście także zobaczymy podczas Diverse NIGHT of the JUMPs.

 

Konkurs na najlepszy Whip wygrał powracający do serii James Carter, a z kolei Maxxis Highest Air należał do Massimo Bianconcini’ego. Włoch jest byłym rekordzistą świata w skoku wzwyż i od trzech lat dominuje w tej konkurencji, choć rywale nieustannie próbują go zdetronizować. Póki co bezskutecznie. 

 

Odliczanie do polskiego Grand Prix w Krakowie trwa. Sezon dopiero się rozpoczął i zapowiada się niesamowicie! Nie możecie przeoczyć najbardziej ekstremalnego wydarzenia tego roku na południu kraju. Bilety jeszcze do nabycia na: Eventim.pl, oraz w salonach EMIPK na terenie całego kraju.

 

WYNIKI

Sofia, 10 stycznia 2015

1. David Rinaldo                             

2. Rob Adelberg                    

3. Maikel Melero                    

4. Petr Pilat                          

5. Javier Villegas                   

6. Brice Izzo                         

7. Jose Miralles                     

8. James Carter                    

9. Massimo Bianconcini           

10. Steve Sommerfeld           

11. Nick Ivankov                   

 

Lifeproof Best Whip

1. James Carter                    

2. Massimo Bianconcini           

 

Maxxis Highest Air

1. Massimo Bianconcini            9,00 m.

2. Maikel Melero                     8,60 m.

3. Jose Miralles                      8,00 m.

 

 

 

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: www.nightofthejumps.com

Oficjalny profil na Facebook’u: http://www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs 

 

Promotor w Polsce: SPORTAINMENT

Więcej informacji na: www.sportainment.pl

 ARCHIWUM WIĘCEJ