NEWS » Flybag Challenge w Świerklanach za nami!

 

Wszystko za sprawą imprezy „Flybag Challenge”, która odbywała się w dniach 22 – 23 lipca. Przez dwa dni niemal stu riderów z całego kraju miało okazję doskonalić swoje umiejętności na specjalnie wybudowanych przeszkodach. Organizatorzy przygotowali dla uczestników kilka wariantów skoczni, które były dostosowane do ich umiejętności. Początkujący mogli skorzystać z klasycznej poduszki Flybag, która służy do treningu trików w możliwie jak najbardziej bezpieczny sposób. Ponadto osoby biorące udział w wydarzeniu miały do swojej dyspozycji aż trzy konstrukcje typu „rezibox”, które pozwalają po wykonaniu ewolucji na jej odjechanie i udane lądowanie. Najmniejsza z nich przeznaczona była dla początkujących rowerzystów, a dwie kolejne liczące odpowiednio 5 i 10 metrów cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród bardziej doświadczonych osób.

W sobotę odbywały się treningi i każdy mógł do woli spróbować trików, które od dawna chciał wykonać. Na niedzielę natomiast zaplanowane były zawody w dwóch kategoria – amator oraz pro i pokazy największych lotów, czyli Big Air. Po upalnym i pełnym słońca dniu pierwszym, aura zdecydowanie była mniej łaskawa dla wszystkich. Gwałtowna burza, intensywne opady deszczu i grad, które nawiedziły Górny Śląsk spowodowały, że wszyscy z zaniepokojeniem patrzyli w niebo, zastanawiając się czy warunki pozwolą na rozegranie zawodów. Na szczęście organizatorzy stanęli na wysokości zadania i już po 30 minut od końca opadów park ponownie nadawał się do jazdy z wszystkimi elementami.

Około godziny 17.30 jako pierwsi zmagania rozpoczęli amatorzy, którzy swoje triki prezentowali na klasycznym „Flybagu”. Zwyciężył Daniel Urban (360 barspin to no hander), drugi był Szymon Masłowski (frontflip no hander), trzecie miejsce zajął Nikodem Suchy (backflip double no hander). Po amatorach do rywalizacji przystąpili zawodnicy startujący w kategorii PRO na 5-metrowym Reziboxie. Po trwającym niemal przez godzinę show, ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął Przemek Abramowicz, autor podwójnego backflipa i table topa na quarterze. 17-latek z Wrocławia był jedynym zawodnikiem, który pokusił się tego dnia o podwójne salto, dlatego tym bardziej gratulujemy! Tuż obok niego na podium stanął Filip Sobkowiak, który wykonał 360 table top one hander i stylową flarę invert na quarterze. Pierwszą trójkę zamknął Przemek Woźniak, któremu udało się zaprezentować 360 triple barspin i wysoki lot na quarterze z table topem.

To nie był jednak koniec emocji, bo chwilę później rozpoczęły się pokazy na największej w Polsce hopie, której odległość od wybicia do lądowania wynosi aż 10 metrów! Licznie zgromadzona publiczność żywiołowo zachęcała zawodników, by ci prezentowali swoje najlepsze ewolucje, które na tak dużej skoczni wyglądały niesamowicie spektakularnie! Spontanicznie zorganizowaną rywalizację o miano najlepszego triku wygrał Marek Łebek z Tarnowskich Gór, któremu udało się wylądować czystego cashrolla.

Podsumowując, kolejna odsłona imprezy w Świerklanach nie zawiodła! Dopisała zarówno publiczność, jak i zawodnicy, a przez dwa dni mogliśmy zobaczyć sporo zapierających dech w piersiach trików i sporo wysokich lotów – do zobaczenia za rok!

Wyniki:

Flybag Challenge Amator

1. Daniel Urban (360 barspin to no hander)
2. Szymon Masłowski (Frontflip no hander)
3. Nikodem Suchy (backflip double no hander)

Flybag Challenge PRO

1. Przemek Abramowicz (double backflip, table top)
2. Filip Sobkowiak (360 table top one hander, flair invert)
3. Przemek Woźniak (360 triple barspin, invert)

Big Air Show Best Trick

Marek Łebek (cashroll)ARCHIWUM WIĘCEJ