NEWS » Finał sezonu Local Series of Downhill 2019 za nami

Stało się. To już oficjalne – sezon startowy 2019 został zakończony podczas finałowego przystanku Local Series of Downhill w Brennej.

Już w piątek na trasie pojawiło się sporo zawodników, ale w sobotę przez Stary Groń przeszedł prawdziwy szturm – ponad setka zjazdowców mocno dała w kość tamtejszej trasie, a z nieoficjalnych doniesień niektórzy z nich zrobili nawet po 50 lapsów podczas całego weekendu!

Sobota tradycyjnie już rozpoczęła się od luźnych jazdek na trasie, z drobnymi zmianami w stosunku do lat ubiegłych. Z małym opóźnieniem wjechała również dmuchana poducha na której wszyscy chętni mogli ćwiczyć powietrzne ewolucje i przełamywać się do większych lotów całe sobotnie popołudnie i całą niedzielę! Tuż po przybyciu poduchy ruszono z Bunny Hop Challenge, gdzie zacięta walka stoczyła się między Michałem Topór a Konradem Sitarz, ale to ten drugi, mimo upadku podczas jednej z prób, potwierdził, że sobota to jego dzień i wygrał oddając skok na wysokość 75 cm!

Tuz po skoku wzwyż odbyła się rywalizacja podczas skoku w dal! Tutaj absolutnie bezkonkurencyjny okazał się Aleksander Banot, który pobił rekord z ubiegłego roku i wylądował na 19 metrze, SICK!

Na zakończenie sobotniego dnia rozegrano Dual Slalom, który ruszał prawie z samego szczytu Starego Gronia, a przejazd trwał około minuty – więc było się gdzie ścigać łokieć w łokieć! O zachodzie słońca w delikatnym jesiennym deszczyku wyłoniono zwycięzców w tej dyscyplinie:

DUAL SLALOM kat. Mężczyźni:

 1. Mikołaj Śliwka
 2. Michał Topór
 3. Konrad Porochniak

DUAL SLALOM kat. Kobiety:

 1. Dominika Wolska
 2. Katarzyna Darska
 3. Nikola Łabędź

 

Drugi dzień to już tradycyjnie – DOWNHILL, czyli to, od czego wszystko się zaczęło - każdy z zawodników miał dwa przejazdy z których wybierany był ten lepszy. Rywalizacja była bardzo zacięta, a różnice czasów wynosiły niejednokrotnie zaledwie po kilka setnych sekundy, w rezultacie w każdej z kategorii udało wyłonić się najlepszych:

HARDTAIL:

 1. Samuel Kuczera
 2. Bartłomiej Gielata
 3. Krzysztof Wąsowicz

FULL:

 1. Patryk Kwaśny [Trek Bielsko]
 2. Paweł Symula
 3. Hubert Greń

KOBIETY:

 1. Dominika Wolska
 2. Katarzyna Darska
 3. Nikola Łabędź

 

Oczywiście było to też zakończenie sezonu, więc nadeszła pora na nagrodzenie tych, którzy przez cały sezon wykręcali najlepsze czasy – niezależnie od pogody czy trasy, czyli rozdanie klasyfikacji generalnej 2019, jedynego w Polsce, niezależnego cyklu zawodów w zjeździe MTB. Przez cały sezon najlepszymi okazali się:

HARDTAIL:

 1. Samuel Kuczera
 2. Marcin Matuszny [HIGH FIVE CREW]
 3. Bartłomiej Gielata

FULL:

 1. Konrad Porochniak [Biker House]
 2. Michał Ziobro [ABC – Arek Bike Center]
 3. Marcin Bukowiec [Rfb]

KOBIETY:

 1. Patrycja Buda
 2. Katarzyna Darska [Gwiezdna Flota]
 3. Dominika Wolska


ARCHIWUM WIĘCEJ