NEWS » DUUST x DEXT na II rundzie Mistrzostw Polski w Ornecie

Zawodnicy DUUST DIVERSE RACING wzięli udział w II rundzie Mistrzostw Polski, które odbyły się na torze w Ornecie. Riderzy musieli zmagać się nie tylko z rywalami na torze, ale również z żarem lejącym się z nieba - pogoda bowiem dopisała!

W MX 65 wystartowało trzech naszych reprezentantów - Piotr Kajrys #621, Dawid Zaremba #151 oraz Mieszko Polnar #94. Piotrek, po rewelacyjnym starcie, pięknym holeshocie i dość sporą przewagą nad drugim zawodnikiem... zaliczył solidny upadek. W drugim wyścigu również wysunął się na prowadzenie, niestety drobna przygoda z dublowanym zawodnikiem sprawiła, że Piotr Kajrys dojechał jako trzeci.
Pierwszy wyścig wygrał Mieszko Polnar, w drugim biegu musiał zadowolić się drugim miejscem i tak samo ukończył zawody.
Dawid Zaremba zajął w wyścigach trzecie i czwarte miejsce, co ostatecznie pozwoliło mu stanąć na najniższym stopniu podium. 

Klasę MX125 reprezentował Konrad Dąbrowski #537 i #Arek Pryk #503. Zawodnicy po dobrych kwalifikacjach (odpowiednio szósta i jedenasta pozycja), w pierwszym wyścigu obaj zaliczyli upadki, co dało Konradowi 11., a Arkowi 21. miejsce. W drugim wyścigu poszło już lepiej i zawody Konrad ukończył na 10. miejscu, a Arek zajął miejsce trzynaste. 

Klasa Kobiet to nasza zawodniczka Wiktoria Wicińska #365 - w obu wyścigach dojechała jako czwarta i tak też zakończyła mistrzostwa. 

W klasie MX2 drugie miejsce zajął Łukasz Lonka #262, Szymon Staszkiewicz był trzeci, Maciej Więckowski #501 szósty, a Wojtek Kucharczyk siedemnasty. W klasyfikacji MX2 Junior na najwyższym stopniu podium stanął Szymon Staszkiewicz. Wojciech Kucharczyk zajął 10. miejsce. 

Klasa MX Open - podobnie jak w MX2 drugie miejsce dowiózł Łukasz Lonka, czwarty był Staszkiewicz, a tuż za nim Maciek Więckowski. 

Gratulujemy i czekamy na kolejną rundę - a ta już za dwa tygodnie w Człuchowie.
 
MX 65: 
2. Mieszko Polnar 
3. Dawid Zaremba 
10. Piotr Kajrys
 
MX Kobiet: 
4. Wiktoria Wicińska
 
MX 125: 
10. Konrad Dąbrowski 
13. Arkadiusz Pryk
 
MX2 Junior: 
1. Szymon Staszkiewicz 
10. Wojciech Kucharczyk
 
MX2: 
2. Łukasz Lonka 
3. Szymon Staszkiewicz 
6. Maciej Więckowski 
17. Wojciech Kucharczyk
 
MX Open: 
2. Łukasz Lonka 
4. Szymon Staszkiewicz 
5. Maciej Więckowski


ARCHIWUM WIĘCEJ