NEWS » Diverse NIGHT of the JUMPs: wyjątkowe atrakcje na piątą edycję Mistrzostw Świata FMX na Pomorzu

 

Tegoroczna edycja zawodów będzie wyjątkowa. Z okazji piątej rocznicy obecności Mistrzostw Świata FMX na Pomorzu widzowie mogą spodziewać się mnóstwa atrakcji. Backflip w wykonaniu Gerharda będzie jedną z nich. Dodatkowo właśnie w Trójmieście poznamy tegorocznego Mistrza Świata FMX. Organizatorzy już zapowiadają, że to nie wszystko co przygotowali na 19 listopada. Czwartkowa konferencja prasowa była jedynie przedsmakiem wydarzenia, które nie pozwoli publiczności usiedzieć spokojnie w miejscu.

 

Konferencję rozpoczął pokaz precyzji i umiejętność Gerharda w panowaniu nad czterokołowym Polarisem RZR. Austriak zademonstrował jazdę na dwóch kołach oraz, dla podgrzania atmosfery, małe skoki. Następnie, w towarzystwie Macieja Siekaja na quadzie, zaprezentowali na płycie głównej areny jazdę synchroniczną na dwóch i czterech kołach.

 

Po pokazach odbyła się sesja pytań i odpowiedzi. Prezes ERGO ARENY Magdalena Sekuła wspominała pierwszą edycję Mistrzostw Świata FMX z 2011 roku. Przyznała, że ogromne ciężarówki zwożące do Areny tony piasku i gliny budziły obawy, jednak profesjonalne podejście organizatora sprawiło, że Diverse NIGHT of the JUMPs przez lata stało się wydarzeniem, którego produkcja przebiega bezproblemowo. Zaznaczyła także, że energia widzów reagujących na motocyklistów latających z ramp jest niesamowita i jedyna w swoim rodzaju.

 

Przemysław Szymański, współwłaściciel Sportainment, promotora Diverse NIGHT of the JUMPs w Polsce, podsumował minione wydarzenia na Pomorzu i przypomniał akcje specjalne, które przez ostatnie pięć lat porywały publiczność i dodawały adrenaliny. Wyraził radość, z faktu, iż: „…pomimo drogi, która na początku nie była usłana różami, doszliśmy do momentu, kiedy mamy wiernych kibiców, którzy nie wyobrażają sobie sezonu bez tego formatu.”

 

Gerhard Mayr, zawodnik FMX i pierwszy Europejczyk, który kręci Backflipa niemal 700-kilogramowym buggy, opowiedział, że w wieku 32 lat dobrze jest pomyśleć o zmianie profesji i zastanowić się, czy aby na pewno warto nadal latać z rampy na motocyklu. Przyznał, że zainspirował go zawodnik amerykański, który po zakończeniu kariery we Freestyle’u na skuterze śnieżnym także skakał buggy. W chwili obecnej Gerhard jest jedyny na świecie, który nadal wykonuje tę ewolucję. Jak przyznał Austriak, rok prób i testów, ale udało się i wylądował swoje pierwsze salto w tył. Co prawda ten ciężki czterokołowiec jest trudny w sterowaniu i ryzyko, że coś pójdzie nie tak jest całkiem spore, jednak Mayr przyznał, że klatka bezpieczeństwa daje mu pewien komfort psychiczny przed skokiem i pozwala nie myśleć o strachu.

 

Patryk i Maciej Siekaj dwaj polscy zawodnicy, którzy uprawiają freestyle na quadach zapowiedzieli, że jako stali goście Diverse NIGHT of the JUMPs, na pięciolecie wydarzenia przygotowali dla widzów coś specjalnego. Nie chcieli zdradzać zbyt wielu szczegółów dotyczących swojej niespodzianki, przyznali jednak, że zrobią wszystko, aby ich listopadowy występ w ERGO ARENIE „postawił scenę freestyle’ową w Polsce na głowie”.

 

Niecałe dwa miesiące pozostały do Mistrzostw Świata FMX - Diverse NIGHT of the JUMPs. Jeśli chcecie zobaczyć co na jubileuszową edycję przygotowali organizatorzy oraz kto zostanie Mistrzem Świata FMX 2016, nie zwlekajcie! Bilety do nabycia w salonach EMPIK na terenie całego kraju oraz na Eventim.pl.

 

Link do biletów:

http://www.eventim.pl/bilety.html?affiliate=FRO&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&erid=1666267&includeOnlybookable=true&x10=1&x11=diverse%20night

 

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: www.nightofthejumps.com

Oficjalny profil na Facebook’u: http://www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs 

Oficjalna strona Sponsora DIVERSE Extreme Team www.diverseextremeteam.com 

 

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/863442150440107/

 

Promotor w Polsce: SPORTAINMENT

Więcej informacji na: www.sportainment.pl oraz na:

https://www.facebook.com/SportainmentMarketingAgency/?fref=ts

 

 

 

 ARCHIWUM WIĘCEJ