NEWS » Diverse NIGHT of the JUMPs: Rinaldo wygrywa w stolicy motosportu

 

Wyjątkowa konstrukcja toru z lądowaniem usypanym na środku areny, znana z rozgrywek Red Bull X-Fighters w Meksyku i Madrycie, stała się miejscem pojedynku pomiędzy reprezentantami Hiszpanii i resztą świata. Niestety, w zawodach nie wziął udziału urzędujący Mistrz Świata – Maikel Melero. Hiszpan po wypadku, któremu uległ w trakcie treningów, został przewieziony do szpitala. Szczęśliwie, bardzo niebezpiecznie wyglądający upadek, zakończył się dla Maikela jedynie złamanym obojczykiem. Do kwalifikacji stanęła dziesiątka riderów. Niestety, kolejny reprezentant gospodarzy – Marc Pinyol, który podczas treningów wykonywał między innymi swój własny body varial – Inside Roll, już w czasie pierwszego tricku (California Roll) zaliczył upadek i musiał pożegnać się z rywalizacją. W rozgrywkach pozostało jedynie dwóch Hiszpanów: Dany Torres i Jose Miralles. O ile Dany z łatwością awansował do finału, kończąc pierwszą rundę z najlepszym wynikiem punkowym, o tyle sztuka ta nie udała się Mirallesowi. Po niesamowitych przejazdach do rundy finałowej awansowali natomiast: David Rinaldo, Remi Bizouard, Libor Podmol, Rob Adelberg i Hannes Ackermann.

 

W konkursie Lifeproof Best Whip triumfował James Carter, natomiast Massimo Bianconcini wygrał Maxxis Highest Air, pokonując poprzeczkę ustawioną na wysokości 9 metrów.

 

Finały rozpoczął przejazd Hannesa Ackermanna. Niemiec, niemal z rundy na rundę dodaje coś nowego do swojego repertuaru. W sobotę przekonał się jednak boleśnie, że przejazd bez body variala praktycznie nie ma szans na podium. W podobnej sytuacji znalazł się Dany Torres. Pomimo tego, że Hiszpan pokazał niemal wszystkie najtrudniejsze kombinacje Backflipa, obaj zawodnicy podzielili się odpowiednio: szóstym i piątym miejscem.

Pozostała czwórka nie tylko zaliczyła mocne przejazdy, ale także wykonywała tricki „nowej generacji”. Rob Adelberg poza California Roll wykonał z quarter pipe’a transfer Whipa, a Libor Podmol wykonał Volta, technicznie trudnego SuperCan Flipa oraz podobnie, jak Australijczyk transfer Whipa. Remi Bizouard zaliczył niesamowity przejazd zwieńczony Voltem i wydawało się, że Francuz już nie odda prowadzenia. Niestety dla niego, David Rinaldo, który jest w rewelacyjnej formie, pokazał, że wcale nie ma zamiaru składać broni. California Roll z lądowaniem bez trzymanki, niesamowite stylistycznie kombinacje, Indian Air na transferze oraz Double Hart Attack Flip dały Rinaldo siedmiopunktową przewagę i najwyższy stopień podium.

 

Mistrzostwa Świata czeka teraz letnia przerwa, natomiast jeszcze przed nią poznamy Mistrza Europy FMX. Losy tytułu będą się ważyć 12 i 13 czerwca w Hamburgu. We wrześniu zawodnicy wrócą ze zdwojoną siłą, nowymi ewolucjami i sporym apetytem na tytuł mistrzowski, aby wreszcie w listopadzie po raz czwarty pojawić się w ERGO ARENIE Gdańsk/Sopot. Trzeba zaznaczyć, że tym razem powrót będzie wyjątkowy, ponieważ właśnie w Polsce odbędzie się koronacja nowego Mistrza Świata FMX.

 

Najlepsze momenty z Jerez: https://youtu.be/3rQrbFIsv10

WYNIKI Jerez

1. David Rinaldo                          411    

2. Remi Bizouard                        404

3. Libor Podmol                          403

5. Rob Adelberg                          387

4. Dany Torres                           387

6. Hannes Ackermann                  354

7. Brice Izzo                              295

8. Jose Miralles                           286

9. James Carter                          268

10. Marc Pinyol                               0

 

Lifeproof Best Whip

1. James Carter                                  

2. Massimo Bianconcini                                  

    

Maxxis Highest-Air

1. Massimo Bianconcini                 9,00 m.

2. Jose Miralles                           8,50 m.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA MŚ FIM FMX (po 8 rundach)

1. David Rinaldo                134

2. Maikel Melero                128

3. Rob Adelberg                120

4. Libor Podmol                 108

5. Remi Bizouard                 90

6. Jose Miralles                   71

7. Hannes Ackermann          57

8. Brice Izzo                      52

9. James Carter                  52

10. Luc Ackermann              33

11. Petr Pilat                      24

12. Filip Podmol                   23

13. Taka Higashino               16

14. Dany Torres                  14

15. Davide Rossi                  14

16. Kai Haase                     12

 

Diverse NIGHT of the JUMPs jest imprezą dla całych rodzin, więc warto na zawody wybrać się razem. Dowodem na to są wyprzedane do ostatniego miejsca największe areny świata, do których w tym roku dołączyła Tauron Arena Kraków. Przypomnijmy, że bilety na krakowską rundę Mistrzostw Świata FMX zostały wyprzedane na ponad dwa miesiące przed wydarzeniem! Warto więc pospieszyć się z zakupem biletu i dać sobie szansę na przeżycie niesamowitego wydarzenia sportowego, w niesamowitej odsłonie.  

Bilety, tym specjalne – kolekcjonerskie przygotowane przez Sportainment wspólnie z Eventim.pl, już do nabycia za pośrednictwem: Eventim.pl oraz w salonach EMIPK na terenie całego kraju.

 

Link do biletów: http://www.eventim.pl/bilety.html?affiliate=APL&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&erid=1377882&includeOnlybookable=true&xtmc=diverse&xtnp=1&xtcr=1

 

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: www.nightofthejumps.com

Oficjalny profil na Facebook’u: http://www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs 

Oficjalna strona Sponsora DIVERSE ExtremeTeam: www.diverseextremeteam.com  

 

Promotor w Polsce: SPORTAINMENT

Więcej informacji na: www.sportainment.pl

 

 

 ARCHIWUM WIĘCEJ