NEWS » Diverse NIGHT of the JUMPs: Najlepsi zawodnicy świata wystąpią w Krakowie

 

Jak zapowiadaliśmy wcześniej w Kraków Arenie nie zabraknie Mistrzów Świata – byłych i obecnie urzędującego. Libor Podmol (2010), David Rinaldo (2013) i Maikel Melero (2014) będą zaciekle walczyć o punkty do klasyfikacji generalnej, ponieważ każdy z nich ma ponownie spory apetyt na najwyższy stopień podium.

 

Mocno do gry w tym tytuł sezonie włączył się Petr Pilat, który w miniony weekend podczas Mistrzostw Europy dwukrotnie stawał na podium: na trzecim w piątek i na pierwszym miejscu w sobotę. To zdecydowanie dobry znak dla Czecha na ten rok i mamy nadzieję, że długotrwałe pasmo kontuzji już za nim.

 

Poza wymienionymi zawodnikami w Kraków Arenie wystartują także: Rob Adelberg, James Carter, Hannes i Luc Ackermann oraz Brice Izzo.

Rob jest jednym z najbardziej stylowych zawodników na świecie i od dłuższego czasu jeździ bardzo równo. Należy oczekiwać, że jeśli tylko wystąpi we wszystkich rundach Mistrzostw, będzie dla rywali bardzo trudnym przeciwnikiem. O tym, że chętnie „wywiózłby” tytuł mistrzowski do Australii raczej nie trzeba wspominać.

James Carter powrócił do NIGHT of the JUMPs tym razem na cały sezon, jednak póki co, poza triumfami w konkursie na najlepszy Whip, Amerykanin nie potrafi „przebić” się do czołówki. Nie wykluczone, że z biegiem czasu wreszcie jego wysiłki i całkiem niezłe tricki zaprocentują.

Z kolei Bracia Ackermann to zdecydowanie duet, który warto zobaczyć. Trzeba przyznać, że od lat Niemcy nie mieli takich reprezentantów. Zarówno Hannes, jak i Luc nie boją się nowych tricków i nie wahają się ich użyć, aby zaimponować jurorom oraz publiczności.

Dodatkowo ponownie w Polsce zobaczymy Brice’a Izzo. Jak już nie raz się okazywało Brice, który jak na FMX’owca ma już swoje lata, potrafi swoim stylem, różnorodnością kombinacji i Mini Flipem oraz doświadczeniem nieźle namieszać w stawce.

 

W Kraków Arenie wystartują także Jose Miralles i Massimo Bianconcini. Zarówno znany z brawurowej jazdy Hiszpan, nie bez powodu noszący ksywkę „El Loco” (szalony), jak i bardziej wyważony Włoch, zmierzą się w konkursie na najwyższy skok motocyklem. Maxxis Highest Air to konkurencja dodatkowa, która ma swoją osobna klasyfikację. Od trzech lat dominuje w niej były rekordzista świata – Massimo Bianconcini. Kto wie, może podczas Diverse NIGHT of the JUMPs Miralles’owi uda się wreszcie przełamać hegemonię Włocha? Znając ambicje tych dwóch zawodników, nie wykluczone, że w Krakowie padnie nowy rekord świata. Miralles wystąpi także w konkursie głównym. 

 

Nie możemy także zapominać o jedynym reprezentancie Polski. Marcin Łukaszczyk, zawodnik wspierany przez Diverse Extreme Team, zmierzy się z rywalami przed swoja publicznością. Jego wcześniejsze występy, zarówno w Mistrzostwach Świata, jak i na arenach międzynarodowych pokazów, tylko udowadniają, że nie mamy się czego wstydzić. Marcin znany jest ze swoich szalonych ewolucji i nie wykluczone, że okaże się czarnym koniem tych zawodów. Jedno jest pewne – na swojej ziemi Marcin pojedzie na 150%, więc nie może was zabraknąć w pierwszy dzień wiosny w Krakowie, aby go wspierać!

 

Do Grand Prix w Krakowie pozostały zaledwie dwa miesiące. Występy zawodników na europejskich arenach wskazują dobitnie, że możemy spodziewać się prawdziwej eksplozji tricków! Nie przeoczcie najbardziej niesamowitego wydarzenia na południu kraju. Bilety nadal do nabycia na: Eventim.pl, oraz w salonach EMIPK na terenie całego kraju.

 

Oficjalna strona Mistrzostw Świata Night of the Jumps: www.nightofthejumps.com

Oficjalny profil na Facebook’u: http://www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs 

 

Promotor w Polsce: SPORTAINMENT

Więcej informacji na: www.sportainment.pl

 ARCHIWUM WIĘCEJ