NEWS » Diverse NIGHT of the JUMPs: Maikel Melero niepokonany na starcie sezonu

 

W ubiegłym sezonie Melero wygrał aż dziesięć z jedenastu rund. W jedynej, w której nie wygrał, po prostu nie startował. Tegoroczną edycję serii mistrzostw Hiszpan rozpoczął również od wygranej. Wydaje się, że w chwili obecnej żaden z jego rywali nie znalazł jeszcze na niego skutecznego sposobu. 

W Szwajcarii zawodnicy próbowali przekonać do siebie sędziów mocnymi trickami dodanymi do swoich przejazdów. Pat Bowden i David Rinaldo wykonali Double Grab Flipa, poza Maikelem Melero także Petr Pilat i Mat Rebeaud wykonali Flair, Marc Pinyol i Libor Podmol zaprezentowali swoje własne wersje California Roll, a David Rinaldo i Melero wykręcili także Lazy Boy Flipa. Filip Podmol, młodszy brat Libora, pokusił się nawet o Surfer Tsunami Backflipa, którego przypłacił upadkiem. 

Niestety wysiłki zawodników zostały przyćmione rewelacyjnym przejazdem finałowym Maikela Melero. Bezbłędnie, stylowo i diabelnie dobrze technicznie – tak właśnie zaprezentował się Hiszpan w Bazylei. I dopóki tak będzie jeździł, może czuć się niezagrożony na fotelu lidera. 

Sobotnie zmagania pokazały jednak, że zawodnicy po zimowej przerwie są w bardzo dobrej formie i nie mają zamiaru się oszczędzać. W najbliższy weekend riderzy zmierzą się w Berlinie podczas drugiej i trzeciej rundy Mistrzostw Świata, a już 25 marca zobaczymy ich w TAURON Arenie Kraków. Możemy być pewni, że nowych i jeszcze bardziej szalonych ewolucji, dostarczających mocnych wrażeń, nie zabraknie. 

Przypominamy również, że Diverse NIGHT of the JUMPs w marcu zmieni swoje oblicze, ponieważ po raz pierwszy w historii do wydarzenia zostanie wprowadzona mocna zmiana. Szczegóły ujawnimy już w przyszłym tygodniu, ponieważ dzięki niej emocje będą podwójne.

Najlepsze tricki z Bazylei: https://youtu.be/097QRuq0cA8 

Bilety do nabycia w salonach EMPiK na terenie całego kraju oraz na EVENTIM.PL: http://bit.ly/2gSf2rn 

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: www.nightofthejumps.com

Oficjalny profil na Facebook’u: http://www.facebook.com/NIGHToftheJUMPsARCHIWUM WIĘCEJ