NEWS » Diverse Downhill Contest – Sławek Łukasik Mistrzem Europy!

 

Zawodnicy z dwunastu krajów walczyli w dziewięciu kategoriach. Kwalifikacje w prestiżowej kategorii Elite Man wygrał Szwajcar Lutz Weber, a wśród kobiet triumfowała Marine Cabirou z Francji. O sporym pechu może mówić Mistrzyni Europey z zeszłego roku – Jana Bartova, która nie wystartowała z powodu kontuzji ręki, której nabawiła się podczas treningów. Sławek Łukasik z kolei zaliczył upadek i mimo, że początkowo miał najlepszy czas, na metę dojechał dopiero na ósmej pozycji. O szczęściu nie może też mówić Mistrz Europy z zeszłego roku. Jure Zabjek przejechał metę z 29 rezultatem.

W finałach Elite Women Marine utrzymała swój rezultat z kwalifikacji kończąc wyścig z bardzo dobrym czasem 2:39:406. Drugie miejsce zajęła Monika Hrastnik, a trzecie Lea Rutz. Jedyna Polka, Elżbieta Figura, zajęła szóstą pozycję.

W kategorii Junior Men najszybszy był Max Hartenstern z Niemiec, który uzyskał świetny czas 2:16:936. Wicemistrzem Europy został Moritz Ribarich, a podium uzupełnił Adam Rojcek. Najszybszy Polak, Sebastian Macura, zajął siódmą pozycję.

Tradycyjnie konkursem, na który wszyscy czekali najbardziej był Elite Men. Jure Zbjek zrekompensował swój słaby wynik z kwalifikacji ustanawiając w finale czas 2:15:706. Jednak na szybkim, suchym torze ten wynik pozwolił Słoweńcowi jedynie na zajęcie czwartego miejsca. Trzecie miejsce na podium przypadło w udziale Wojciechowi Czermakowi. Wojtek uzyskał czas 2:15:30. Wicemistrzem Europy został Lutz Weber z czasem 2:14:605. Pomimo problemów w czasie treningów oraz niezbyt satysfakcjonującego ósmego miejsca w kwalifikacjach, najszybszym zawodnikiem okazał się Sławek Łukasik. Zawodnik z Wieliczki uzyskał rewelacyjny czas 2:13:692 i został nowym Mistrzem Europy!

 

W sobotę popołudniu odbył się widowiskowy konkurs Monster Energy Best Whip. Szesnastu zawodników rywalizowało w formacie jam session W ciągu pół godziny każdy zawodnik mógł wykonać dowolną ilość Whipów. Sędziowie oceniali wysokość i długość lotu oraz stopień „wyłamania” rowerów. Po pierwszych kilku próbach publiczność wybrała swoich faworytów i nagradzała ich dopingiem trochę bardziej niż pozostałych zawodników. Hugo Robenek, James Hurst i Kuba Żbikowski czarowali widzów „łamiąc” rowery w niesamowitym stylu. I tak też uplasowali się na konkursowym podium. Werdykt sędziów nie był więc zbyt dużym zaskoczeniem: Robenek pierwszy, Hurst drugi, a Żbikowski trzeci.

 

Ostatni, upalny weekend wakacji na Górze Stożek dostarczył wielu sportowych emocji zarówno licznie przybyłym widzom, ale przede wszystkim najlepszym zawodnikom Starego Kontynentu. Po raz drugi Wisła stała się europejską stolicą zjazdów rowerowych, a kibice, którzy żywiołowo wspierali zawodników, po raz kolejny stworzyli wyjątkową atmosferę sportowego święta.

 

Pełne wyniki wszystkich kategorii można sprawdzić na:

http://www.vola-racing.com/msportspro/racetiming/

 

Oficjalna strona: www.downhillcup.eu      

Oficjalny profil na Facebook`u  www.facebook.com/downhillcontest

Organizator: SPORTAINMENT www.sportainment.pl

https://www.facebook.com/SportainmentMarketingAgency/ARCHIWUM WIĘCEJ