NEWS » Diverse Downhill Contest: prezentacja trasy Pucharu Polski

 

O tym, że zawody w zjazdach rowerowych są zarówno niezwykle widowiskową, jak i wymagającą kondycji, sprawności fizycznej i umiejętności technicznych, dyscypliną nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać. Dlatego też warto zawczasu spojrzeć w jakich warunkach mierzyć się będą zawodnicy. Przedsmakiem tej niesamowitej rywalizacji jest video nagrane z perspektywy kasku zawodnika, które ukazuje przebieg wymagającej trasy zjazdowej usytuowanej na górze Żar.

 

Helmet Cam: https://youtu.be/ymkn0QteNfg  

 

Natomiast przebieg trasy pokazuje załączona mapa.

 

Tradycyjnie, poza konkursem głównym, odbędzie się także niezwykle widowiskowy konkurs Monster Best Whip, w którym zawodnicy będą starali się maksymalnie „wyłamać” rower w powietrzu. 

 

Dodatkowo organizatorzy przygotowali konkurencję dla widzów na najlepiej kibicującą ekipę. Warto więc zabrać ze sobą oryginalne przedmioty, przy użyciu których będziecie dopingować swoich faworytów. Podobnie, jak w latach poprzednich, miłośnicy fotografii będą mogli pochwalić się swoimi najlepszymi kadrami „ustrzelonymi” na Żarze w Diverse Downhill Foto Contest (szczegóły: http://www.downhillcup.eu/downhill,Konkurs.html). Na zwycięzców obu konkursów czekają atrakcyjne nagrody.

 

Wszystkim tym, kytórzy chcieliby spróbować swoich sił w zjeździe z góry Żar, przypominamy, że zapisy online trwają do 20 kwietnia do godziny 24.00. Link do zgłoszenia: http://downhillcup.eu/downhill,zgloszenie.html W sobotę możliwe będzie także zapisanie się na miejscu w biurze zawodów.

 

 

Ramowy Program Zawodów

23.04.2016 (sobota)

 

08:00 - 13:00 - przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów startowych
08:00 - 09:00 - obowiązkowa piesza inspekcja trasy przez zawodników (dotyczy zawodników z licencją PZKol)
09:00 - 16:00- obowiązkowy trening z zatrzymywaniem (dotyczy zawodników z licencją PZKol)
16:00 - 18:00 trening non stop dla zawodników z licencją PZKol
18:00 - 19:00 Monster Best Whip Contest

 

24.04.2016 (niedziela)


7:15 - odprawa służb zabezpieczających
8:00 - wywieszenie list startowych w biurze zawodów
08:00 - 09:30 - trening dla wszystkich kategorii
09:30 - 10:30 - trening tylko dla zawodników z licencją PZKol
11:00 - 13:00 - eliminacje
14:00 - 17:00 finał
15 minut po zakończeniu finału - dekoracja zwycięzców.

 

Zjazdy rowerowe to wielkie emocje i adrenalina. Adrenalina, która krąży w żyłach riderów i wiezie ich na sam dół z zawrotną dla zwykłego śmiertelnika prędkością i precyzją.

 

Diverse Downhill Contest to świetna okazja, aby całymi rodzinami spędzić weekend na świeżym powietrzu i wziąć udział w niesamowitym wydarzeniu sportowym. Bądźcie z nami na górze Żar 23 i 24 kwietnia, aby dopingować zawodników i zawodniczki podczas pierwszej w sezonie rywalizacji pucharowej!

 

Oficjalna strona: www.downhillcup.eu      

Oficjalny profil na Facebook`u  www.facebook.com/downhillcontest

Organizator: SPORTAINMENT www.sportainment.plARCHIWUM WIĘCEJ