NEWS » Diverse Downhill Contest – Mistrzostwa Europy już za dwa dni

 

Pomimo tego, że główna rywalizacja rozpocznie się dopiero w sobotę od eliminacji, na Stożku będzie tłoczno już dzień wcześniej. Podczas treningów zawodnicy będą zapoznawać się z trasą, wybierać odpowiednie dla siebie linie przejazdu, testować skocznie i technikę zjazdu na bardzo wymagającej wiślańskiej trasie. Sobota również rozpocznie się od sesji treningowej, jednak już po godzinie 12.00 żarty się skończą i wystartują oficjalne eliminacje. Pięć godzin później dowiemy się, którzy z riderów zakwalifikowali się do niedzielnych finałów. W chwili obecnej zarejestrowanych jest ponad 250 uczestników, w tym wielu ze światowej i europejskiej czołówki, co gwarantuje moc wrażeń.

 

Poza główną rywalizacją na światowym poziomie, zaplanowanych jest wiele dodatkowych atrakcji. Na deser, zaraz po sobotnich eliminacjach o godzinie 17:00 konkurs Monster Best Whip. Ta widowiskowa dyscyplina wywołuje wśród widzów wiele emocji, kiedy zawodnicy prześcigają się w tym, który z nich podczas lotu „wyłamie” rower mocniej. Podczas Monster Whip Contest wyłoniona zostanie najgłośniejsza i najlepiej kibicująca ekipa, która otrzyma specjalną nagrodę. Dla strudzonych karkołomnymi zjazdami riderów oraz kibiców czekać będzie specjalnie przygotowana strefa chillout’u oraz kino plenerowe na wielkim ekranie zlokalizowanym w centrum Wisły na placu Hoffa. W planach luźna atmosfera, napoje chłodząco-relaksujące, nie zabraknie również DJ i dobrej muzyki. Dla wszystkich fotografów ich ulubiony konkurs fotoreporterski – Diverse FOTO Contest na najlepsze zdjęcie z zawodów.

 

Wisienką na torcie, której towarzyszyć będą ogromne sportowe emocje, będą niedzielne finały, które rozpoczną się od godziny 12:30, a poprzedzone zostaną treningami w godzinach 09:00 – 12:00.

 

HARMONOGRAM

 

11.09.2015r.(piątek)
godz. 09:00 – 18:00- treningi
godz. 19.00 – wywieszenie list startowych w biurze zawodów


12.09.2015r. (sobota)

godz. 8:00 -12:00 - treningi

godz. 12:30 - 16:30 - eliminacje
godz. 17:00 – Monster Best Whip

godz. 20.00 - Plenerowe Kino Rowerowe (Wisła Rynek - plac. B.Hoffa)

13.09.2015r. (niedziela)
godz. 9:00 -12:00 - treningi
godz. 12:30 - 15:00 - finały
10 minut po zakończeniu finału - dekoracja zwycięzców

 

Parkingi

Strefa parkingów podzielona została na: STREFA CAR PARK, TEAM TENTS - samochody zawodników, namioty teamowe. Zamknięta, strzeżona strefa z wydzielonymi miejscami, w której obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

- Parking 1,2 - usytuowany bezpośrednio w "wiosce sportowej"

- Parking 3 znajduje się 400 metrów poniżej. Z parkingu tego kursować będzie Shuttle Bus dla zawodników przystosowany do transportu rowerów.

 

Rezerwacja: kontakt@sportainment.pl (prosimy o podanie nr. rej samochodu, telefon)


Parkingi dla kibiców. Na trasie z dolnych parkingów kursować będą Shuttle Busy wożące za darmo kibiców do wioski sportowej.

 

Aby znaleźć nocleg w okolicy polecamy:

http://www.mercurewisla.pl/ - oficjalny partner Mistrzostw

http://www.hotelpodium.pl/pakiety/bike-downhill - obiekt z rozszerzoną ofertą dla rowerzystów

lub skorzystanie z wyszukiwarek:

http://rowery.wisla.pl/category/obiekty-noclegowe/ - obiekty noclegowe przyjazne rowerzystom

http://www.wisla.pl/Turystyka,4/Baza_noclegowa,34/noclegi/szukanie_zaawansowane.html - baza noclegowa Miasta Wisła

 

Oficjalna zapowiedź video

https://www.youtube.com/watch?v=gfcyG4dBnhI

 

Trasa zawodów – helmet cam

https://www.youtube.com/watch?v=CL7Gal2d9OU

 

Oficjalna strona: www.downhillcup.eu   

Oficjalny profil na Facebook`u  www.facebook.com/downhillcontest  

Organizator: SPORTAINMENT www.sportainment.pl    

 

Organizatorom cyklu Diverse Downhill Contest już od prawie dekady przyświecają te same, nadrzędne cele: popularyzacja zjazdu rowerowego i tworzenie najbardziej wymagających technicznie tras. Przekłada się to na stały wzrost poziomu sportowego polskiej sceny downhillowej oraz dostarczanie niesamowitego widowiska.

Diverse Downhill Contest to zawody organizowane w Polsce od 2006 roku, kiedy to na górze Stożek w Wiśle przygotowano od podstaw specjalnie pod zawody pierwszą trasę downhillową. Do chwili obecnej w ramach cyklu odbyło się łącznie prawie 30 imprez. Od samego początku tworzone są one przez zawodników dla zawodników.

 ARCHIWUM WIĘCEJ