NEWS » Diverse Downhill Contest – błotna batalia na górze Żar

 

W sobotę popołudniu odbył się widowiskowy konkurs Monster Energy Best Whip, w którym wystartowało piętnastu zawodników. Sędziowie oceniali wysokość i długość lotu, ale przede wszystkim stopień „wyłamania” rowerów. Publiczność bardzo żywiołowo dopingowała swoich faworytów i doceniała najbardziej widowiskowe Whipy. Filip Kołodziej, Filip Zeman i Sebastian Macura „łamali” swoje rowery w niesamowitym stylu i było wiadomo, że to właśnie pomiędzy siebie podzielą miejsca na podium. Sędziowie zadecydowali, że najlepiej whipował Sebastian Macura przed Zemanem i Kołodziejem.

 

W niedzielę zawodnicy walczyli w ośmiu kategoriach. Kwalifikacje w prestiżowej kategorii Elite Man wygrał Sławek Łukasik, natomiast w kategorii Elite Woman najlepsza była Sonia Skrzypnik. W finałach Sonia utrzymała swój rezultat i mogła cieszyć się z pierwszego kompletu punktów Pucharu Polski w tym sezonie. W klasie Elite Man nie było zaskoczenia i z bardzo dobrym czasem 2:36:16 triumfował Sławek Łukasik, który od kilku lat odnosi sukcesy także na arenie międzynarodowej. Drugi na mecie był rewelacyjnie jeżdżący Wojciech Czernak, a trzeci Słowak Martin Knapec.

 

W kategorii Junior kwalifikacje wygrał Sebastian Macura przed Jakubem Żbikowskim. W finałach Sebastianowi udało się utrzymać pierwszą lokatę, natomiast Jakub zajął trzecie miejsce tracąc do drugiego Petera Tótha zaledwie 83 setne sekundy.

 

Miniony weekend był weekendem wielkich sportowych emocji. Dziesiąta już odsłona Downhillu pokazała, że dyscyplina ta, jak i same zawody mocno wpisały się w krajobraz góry Żar. Nawet niesprzyjająca aura nie powstrzymała fanów od wybrania się do Międzybrodzia Żywieckiego, aby kibicować zawodnikom i tworzyć wyjątkową atmosferę sportowego święta.

 

Puchar Polski - Diverse Downhill Contest 2016

WYNIKI

 

HOBBY HARDTAIL

1. Mateusz Rajpold - Team Funbikes

2. Dawid Biegun

3. Radosław Głód

 

HOBBY JUNIOR

1. Tomasz Raszyk – Go Bike Pro

2. Marek Goryczka

3. Wiktor Juraszek – 2B Eco Riders

 

HOBBY FULL

1. Konrad Zamojski – BiKe pArK Londyn Zdrój

2. Łukasz Wojtas

3. Leonard Kuciel

 

MASTERS II

1. Dominik Pycia – BartBass Goodbike DH Team

2. Rafał Wiszniewski – 3CITY RACING

3. Bogdan Jakubiec

 

MASTERS I

1. Aleksander Wieczorkiewicz – 3racing Downhill Group

2. Artur Miśkiewicz – 3racing Group

3. Rafał Wyroślak

 

ELITE WOMEN

1. Sonia Skrzypnik

2. Inka Januła – ABC Arek Bike Park

3. Anna Sojka

 

JUNIOR

1. Sebastian Macura – Surge Downhill City Team

2. Peter Tóth – Freeriderz S.C.

3. Jakub Żbikowski – ABC Arek Bike Camp

 

ELITE MEN

1. Sławomir Łukasik – NS Bikes FroPro

2. Wojciech Czernak – Born2Bike

3. Martin Knapec – CTM Racing Team

 

Oficjalna strona: www.downhillcup.eu    

Oficjalny profil na Facebook`u  www.facebook.com/downhillcontest   

Organizator: SPORTAINMENT www.sportainment.pl    

 

Organizatorom cyklu Diverse Downhill Contest już od dekady przyświecają te same, nadrzędne cele: popularyzacja zjazdu rowerowego i tworzenie najbardziej wymagających technicznie tras. Przekłada się to na stały wzrost poziomu sportowego polskiej sceny downhillowej oraz dostarczanie niesamowitego widowiska.

Diverse Downhill Contest to zawody organizowane w Polsce od 2006 roku, kiedy to na górze Stożek w Wiśle przygotowano od podstaw specjalnie pod zawody pierwszą trasę downhillową. Do chwili obecnej w ramach cyklu odbyło się łącznie prawie 30 imprez. Od samego początku tworzone są one przez zawodników dla zawodników.

 

 ARCHIWUM WIĘCEJ